Problémy se suchem nás budou provázet zřejmě i v budoucnu. Proto bychom si na tuto situaci měli zvykat již nyní a vodou maximálně šetřit. Hlavně zbytečně neplýtvat pitnou vodou, kterou lze snadno nahradit vodou dešťovou při zalévání zahrady, mytí auta a podlah v domácnosti či při splachování toalet. Zachycovat dešťovku je možné do sudů či jiných větších nádob, ovšem ideální jsou betonové nádrže na dešťovou vodu.

Kolik lze ušetřit?

Jelikož dešťová voda je prakticky zadarmo, je možné ušetřit využíváním dešťovky v domácnosti až 50 % pitné vody. Předpokládá to ovšem účelné zachycování dešťově vody stékající ze střechy domu. Zachytávat ji můžete v kvalitní betonové nádrži, která vám pak bude sloužit jako rezervoár vody pro období sucha. Vstupní investice do kvalitní nádrže se vám vrátí po několika málo letech a dál bude už jen šetřit. S ohledem na rostoucí ceny vodného a stočného a na stále větší nedostatek vody vůbec, můžete díky nádrži na dešťovku ušetřit nemalé peníze a ještě přispět k ochraně životního prostředí.

Co to jsou betonové nádrže?

Jedná se o výrobek firmy Dobré žumpy, jehož využití záleží pouze na vás. Jednokomorová nádrž může sloužit jako žumpa na odpadní vodu z domácnosti, ale i k jiným účelům. Například z ní může být šikovný sklep na výpěstky ze zahrady, ale také může sloužit jako rezervoár dešťové vody. V takovém případě se voda z nádrže dostává čerpadlem. Betonová nádrž je bytelná, takže vám může sloužit desítky let. Pevnost je dána materiálem, kterým je certifikovaný vibrovaný beton s ocelovou výztuží. Nepropustnost nádrže dokládá výrobce několika atesty.

Co je to septik?

Septik je vlastně také betonová nádrž, ale s tím rozdílem, že je dvoukomorová. Firma Dobré žumpy se zaměřuje nejen na výrobu betonových nádrží, ale nabízí i prodej septiků. Velikost a objem septiku můžete zvolit podle prostoru, jaký máte na pozemku k dispozici. Na výběr jsou objemy v rozmezí od 4 do 12 m3 a firma vám septik doveze kamkoliv na území ČR.