Kde všude jste pracovali? Je mnoho lidí, kteří celý svůj život stráví u jednoho jediného zaměstnavatele a někteří lidé za život prostřídají desítky pracovních míst. Někomu se podaří najít ideální práci hned, jiní ji hledají opravdu dlouho a často ji ani nenajdou. Štěstí můžete hledat nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí, lidé sem jezdí pracovat nejen kvůli většímu pracovnímu trhu, ale i kvůli vyšším mzdám. Jednou ze zemí, kam jezdí Češi pracovat, je i Polsko.

Hledání práce v Polsku

Rozhodli jste se, že budete hledat práci v Polsku? Pokud máte k této zemi kladný vztah, bydlíte nedaleko hranic nebo byste zde dokonce chtěli bydlet, tak je hledání práce zde opravdu dobrým rozhodnutím. Důležité je ale vědět, co pro hledání udělat. Životopis v češtině vám stačit nebude, je třeba si připravit životopis v polském jazyce, stejně tak i průvodní dopis.

Jelikož se dnes používá k hledání práce převážně internet, měli byste zjistit, jaké pracovní portály jsou zde největší a na nich práci hledat, mezi nejdůležitější patří pracovní portál Hitpraca.pl. Tento portál má i českou variantu Hitprace.cz Práce se zde hledá snadno a zvládnou to i amatéři. Hledáte vždy podle regionu a případně i oboru. Když je vaším cílem praca Łódź, jednoduše vyberete tuto lokalitu a také si nastavíte okruh.

Zobrazí se vám pracovní nabídky, které si jen projdete a když narazíte na zajímavou, můžete na ní reagovat. U nabídek je uvedené datum, abyste věděli, kdy byla přidaná. Nejlepší strategií je denně kontrolovat nové nabídky. Pokud chcete mít jistotu, že vám žádná důležitá neuteče, tak se na webu zaregistrujte a necháte si nabídky zasílat zdarma na email.

Portál je skvělou příležitostí nejen pro uchazeče o zaměstnání, ale také pro zaměstnavatele. Pokud hledáte zaměstnance, oferty pracy zde můžete zveřejňovat zcela zdarma a během krátké doby získat mnoho zájemců o práci. Navštivte web a objevte, jaké možnosti vám nabízí.