Provedení chiptuningu, neboli zvýšení výkonu motoru, lze nyní provést zcela legálně a na vysoké odborné úrovni. Dokonalými moderními přístroji disponuje Chiptuning Praha, který provádí homologovaný chiptuning a zaznamenává jej do technického průkazu majitele vozidla.

Co je chiptuning?

Jde v podstatě o zvýšení výkonu motoru a tento zásah lze provádět u jakéhokoliv vozidla. Tato metoda je založena na úpravě softwaru řídící jednotky motoru automobilu bez ohledu na jeho značku, pohon či ujeté kilometry. Jedinou a zásadní podmínkou je dobrý technický stav, jehož zjištění chiptuningu předchází. Hlavní fází kontroly je změření stávajícího výkonu motoru na válcové brzdě. Takto lze změřit skutečný výkon motoru a odhalit případné závady, které se nejprve musí odstranit.

Jak to probíhá?

Chiptuning je prováděn metodou Camp Performance Chiptuning, jejíž výhodou je, že v žádném případě nejde o ovlivnění životnosti motoru či jeho jiných parametrů. Nastavené hodnoty si majitel vozidla dokonce může nechat kdykoliv vrátit na původní stav. Této služby mohou využít i majitelé nového automobilu a pokud by se u něho v průběhu záruční lhůty projevily nějaké závady, není problém s opětovným nastavením výkonu motoru na původní hodnoty. Toto přenastavení je možné provést na základě protokolu v podobě grafu, který je majiteli vozidla vydán jako doklad o provedeném chiptuningu. Přenastavení může provádět dokonce i jiný autoservis, pokud k tomu má odpovídající technologické zařízení.

Výsledek chiptuningu

Efekt této metody spočívá ve zlepšení točivého momentu a zvýšení výkonu motoru. V provozu se to pak projeví zlepšenou dynamikou a snížením spotřeby pohonných hmot, které může v ideálním případě dosáhnou až 15% oproti původní spotřebě. V žádném případě nedojde k žádnému poškození motoru ani jeho příslušenství. Nezkracuje se ani doba životnosti motoru. Tuning motoru neznamená ani zhoršení úrovně emisí, které i nadále mají hodnoty odpovídající přísným normám nejen ČR, ale i EU.