Diety, hubnutí, kalorie, jídlo, sladkosti, cvičení. Spousta věcí, které budete důvěrně znát při zahájení hubnutí. V časopisech, na internetu i mezi kamarádkami najdete spoustu „osvědčených rad“, které „stoprocentně“ fungují. Budete-li držet nejrůznější diety, sice zhubnete, ale může se dostavit nechtěný jo-jo efekt, čili nabrané kilogramy získáte zpátky. A možná i něco navíc. Jak se kilogramů navíc zbavit trvale?

Spočítejte si BMI

Možná můžete začít počítáním BMI, které vám přesně dá vědět, jak na tom s kilogramy a výškou jste. Máte jen pár kilogramů navíc? Nebo je nadváha vyšší? Všechno zjistíte s pomoci jednoduchého výpočtu. Nemusíte jej navíc počítat ručně, existuje BMI kalkulačka, která se o to postará. Naťukáte do ní jen všechny potřebné údaje a kalkulačka to vypočítá za vás. Následně víte, jak na tom jste a můžete se rozhodnout, jakou změnu vašich stravovacích návyků zvolíte.

Samozřejmě musíte upravit nejen stravu, ale zejména také váš přístup k životu. Pokud změníte jídelníček, musíte myslet především na zdravé recepty. Bez nich to nepůjde. Jíst pětkrát denně menší porce, zeleninu, ovoce, lehké pokrmy, kuřecí, králičí nebo krůtí maso, vejce, správný poměr sacharidů. Strava bude bohatá, získáte všechno, co vaše tělo potřebuje. K jídelníčku patří samozřejmě také pravidelná dávka pohybu. Procházky, sport, jízda na kole, posilovna a cokoliv dalšího.

Počítání kalorií

Může to být únavné. Přemýšlíte před obědem, jestli si můžete dát to či ono. Kolik kalorií má gouda? Kolik šunka od kosti? Můžete si dát vepřové maso? Kalorické tabulky jsou skvělým pomocníkem při těchto otázkách. Jednoduše naťukáte, co zrovna chcete jíst a zjistíte, kolik má daný výrobek kalorií. Jednoduše, bez zbytečného stresu, přesně takové by mělo hubnutí být! Zjednodušte si jej, když můžete!