Je velmi důležité vědět, jaký typ kazety v tiskárně funguje. Pokud si objednáte nesprávný typ kazety, můžete zničit vaši tiskárnu. Mezi inkoustovými a tonerovými kazetami je obrovský rozdíl a každá z nich má relativně silné i slabé stránky.

Rozdíl mezi inkoustem a tonerem

Zjednodušeně řečeno, hlavní rozdíl mezi tonerem a inkoustem je v typu materiálu použitého k tisku. Inkoustové kazety obsahují tekutý inkoust a používají se v inkoustových tiskárnách. Tonerové kazety obsahují toner nebo prášek. Levné tonery OKI a jiné značky se používají výhradně do laserových tiskáren.

Výhody tonerů

Rychlejší tisk: Laserové tiskárny a tonerové kazety mají hlavní výhodu v tom, že produkují výtisky mnohem rychleji než inkoustové tiskárny. Důvodem je, že jsou neuvěřitelně přesné. Když k tisku používáte laser, získáte mnohem větší přesnost, než kdybyste použili inkoust. Při použití laseru se laser posouvá po kousku papíru a vyleptá vzorek, který se objeví na konečném tisku. Pokud používáte inkoustovou tiskárnu, inkoustová tryska putuje napříč kusem papíru a aplikuje inkoust. Mikroskopické kapičky inkoustu se však nikdy nemohou plně shodovat s přesností a přesností laserového paprsku.

Lepší kvalita: Důvodem je přirozená přesnost laserové tiskárny. S takovou přesností jsou obrázky mnohem ostřejší a jasnější než to, co byste získali u inkoustové tiskárny. Abychom byli naprosto spravedliví, fotografické inkoustové tiskárny produkují vysoce kvalitní výtisky na stejné úrovni jako laserové tiskárny nebo dokonce lepší. Jsou však velmi drahé, laserová tiskárna vám poskytne lepší kvalitu obrazu než inkoustová tiskárna v podobném provedení.

Vydrží déle: Když porovnáte laserovou tiskárnu s podobnou inkoustovou tiskárnou, laserová tiskárna vytiskne v dlouhodobém horizontu mnohem více stránek než inkoustová tiskárna. Je rychlejší a funguje také zásadně odlišným způsobem než inkoustová tiskárna. Má také schopnost využít nepoužitý toner a znovu jej použít. V inkoustové tiskárně je zbylý inkoust zbytečným inkoustem.

Mnoho druhů náplní do různých značek tiskáren, včetně tonery a cartridge Konica Minolta, objevíte na webu naplne-do-tlaciarni.sk.