Můžete zvolit vlak nebo silniční dopravu, do zahraničí je ale možné dostat zásilku i jinými způsoby. A v tomto článku vám je ukážeme.

Silniční a vlakovou dopravu všichni dobře známe. Přeprava zásilek do zahraničí se ale dá realizovat i jinými způsoby. V tomto článku se podíváme na některé z nich.

Zlato pod zemí

O potrubní přepravě jste už určitě slyšeli. V některých filmech ji dokonce můžete vidět jako ideální způsob přepravy zásilek, který je velice rychlý a spolehlivý. A je to z části pravda. S tím rozdílem, že se potrubní doprava nepoužívá k přepravě klasických balíků. Její hlavní doménou je především přeprava kapalin.

Rozsáhlé potrubní sítě rozeseté po celé Evropě distribuují do určených středisek zemní plyn, ropu a další cenné kapaliny. Potrubí je umístěno pod zemí a zajišťuje přepravu i mezi jednotlivými kontinenty. Největší výhodou tohoto způsobu přepravy je především vysoká bezpečnost a spolehlivost. Je totiž téměř vyloučen lidský faktor, protože vše funguje automaticky.

Vzduchem až k zákazníkovi

Přeprava zásilky do zahraničí, která má velký objem a velikost, může být problém. Pokud vám nevadí čekat mnohdy i několik týdnů, můžete zvolit kombinaci lodní a silniční dopravy. U některých druhů zboží ale záleží na rychlém dodání k zákazníkovi. A proto je tu letecká doprava.

Určitě si dokážete domyslet, co letecká doprava přináší na stůl. Největší výhodou je její rychlost a flexibilita. Není závislá na silničních sítích, pouze na oficiálních letištních bodech, které musí dodržovat. Letadlo navíc dokáže cestovat mnohem vyšší rychlostí než jakýkoliv jiný pozemní dopravní prostředek. Zásilka tedy doplachtí k příjemci velice rychle.

Jednou z nevýhod je ale cena. Zaplatit posádku a další nezbytné výdaje znamená poměrně vysokou finanční zátěž. Společně s profitem, který si dopravní společnost do cenovky započítá, se tedy připravte na poměrně vysoké náklady.