Sériová výroba jakéhokoliv produktu je především o rychlosti. Ačkoliv nesmí být nikdy opomíjena kvalita, je výrobu velmi důležitá i kvantita. Některé pracovní operace jsou pracovníky velmi časově náročné pro přesnosti každého detailu, fyzickou náročnost apod. Operátor stráví mnoho času u jedné pracovní operace, i když jich normálně stíhá o hodně více. Pro takové časově či manuálně náročné pracovní operace jsou ideální jednoúčelové stroje, které jsou speciálně navrženy pouze pro jeden pracovní výkon. Pracovník se tak může věnovat jiné činnosti. Výroba se stává efektivnější a

Využití jednoúčelových strojů

Jednoúčelové stroje využívají všestrannost a pohodlí senzorové technologie pro úkoly, které sahají od jednoduchého snímání polohy až po komplexní detekci a identifikaci prvků v aplikacích tak rozmanitých, jako je elektronická montáž a formování plastů. Přizpůsobivost senzorů je také zásadní pro ekonomiku jednorázové a zakázkové výroby strojů.

Konel Zlín jhe společností, která se zabývá výrobou, servisem a modernizací jednoúčelových strojů. Jejich heslem je automatizace, vizualizace, regulace a řízení. Zkušení pracovníci a mechanici provádějí opravy a modernizace konvenčních strojů. Mnohé firmy stále používají zastaralé stroje, které mají zastaralý řídící systém. Investice do jejich výměny či inovace se vždy vyplatí. Ze strojů odstraňují variátory, převodovky. Tyto převody pak nahradí pevným převodem a frekvenčním měničem.

Pokud máte i jiné specifické požadavky na jednoúčelové stroje, neváhejte se obrátit na profesionály ve svém oboru, které ve společnosti Konel Zlín objevíte. Jejich letité zkušenosti a profesionální přístup vám pomohou najít nejvíce efektivní řešení pro vaši výrobu.

Další služby firmy Konel Zlín

Dřevoobráběcí stroje a pily, stroje pro automobilový průmysl, pro vědu a techniku, pro gurmárenský průmysl a pro masný průmysl jsou další služby, které objevíte na webu konel-zlin.cz.