Sháníte dodavatele kvalitních tonerů do vašich tiskáren na pracovišti? Máte velkou spotřebu tonerů v domácí tiskárně a nechce se vám každou chvíli chodit do obchodu s tonery a cartridgemi? V dnešní době se většina úřadů, kanceláří, ale i drobných živnostníků nebo domácností se bez tiskárny neobejde. Nákup tonerů nebo cartridgií je nutností. Bez nich tiskárna fungovat nebude. Tiskárna však může přestat fungovat i z jiných důvodů.

Dejte přednost kvalitním náplním

Rozmazaným nečitelným tiskem se nejčastěji projeví výběr špatné náplně do vaší tiskárny. Při výběru toneru nebo cartridge se sice musíte zaměřit především na kompatibilitu s vaší tiskárnu, ovšem kvalitu náplní také nepodceňujte. Na trhu existují kvalitní kopie originálních značek, ale také nekvalitní, které mají rozmazaný tisk. Je to způsobeno špatným práškem v toneru. Součástí každé tiskárny je zapékací jednotka, která nekvalitní prášek nezvládne správně „zapéct“. Barva z papíru odpadává nebo se rozmazává. Tonery Xerox za nízké ceny, ale také jiné značky tiskáren se dají koupit v nadstandardní kvalitě pouze u spolehlivých prodejců.

Nezapomínejte tiskárnu čistit

I když si na Tonerdepot.cz pořídíte spolehlivé tonery nebo cartridge do vaší tiskárny, musíte se o tiskárnu starat, jinak vás rozmazaný tisk nemine.

Jedním z nejčastějších důvodů, proč tiskárna špatně tiskne je znečištěná inkoustová hlava. Její čištění není nic složitého a zvládnete to sami. Než se však pustíte do manuálního čištění inkoustové hlavy, v menu vaší tiskárny spusťte softwarové čištění. U některých tiskáren tato možnost není a vám nezbude nic jiného, než se pustit do ručního čištění. U starších typů tiskáren, kde je tisková hlava součástí tiskové kazety, se většinou oprava již nevyplatí a je čas začít přemýšlet nad novou tiskárnou.