Letní sezóna je nejenom sezónou dovolených, ale stejně tak sezónou vykrádání opuštěných domovů. A to se nejedná pouze o byty či rodinné domy, ale ušetřeny nebávají ani chatové oblasti – a obzvláště v těchto bývá policie zpravidla bezbranná. Ale jste to vy, kdo jim může výrazně pomoci – a to instalací vhodně umístěné fotopasti.

Fotopast Bunaty reaguje na tepelný pohyb, který se odehraje v jejím zorném poli a vy tak máte jedinečnou možnost přistihnout zloděje přímo při činu. Jaké jsou nejčastější dotazy před jejím samotným pořízením?

Do jaké dálky dokáže fotopast snímat?

Tato otázka se nedá jednoznačně zodpovědět kvůli povětrnostním podmínkám či nastavení PIR citlivosti. Obvyklý dosah ale bývá zhruba do dvaceti metrů.

Jak dlouho vydrží fotopast Bunaty na jedny baterie?

Odpověď na tuto otázku je také obecná, protože na trhu samozřejmě není pouze jeden typ baterií. Ovlivnit výdrž může také roční období. Nicméně model 5210 obecně vydrží dva až čtyři měsíce, a model 6210 má výdrž šest až osm měsíců. Samozřejmě je také vhodné používat dobíjecí baterie.

Může si zloděj v noci všimnou infra přísvitu?

Nemusíte se bát, že by si zloděj mimo svůj lup odnesl i vaši fotopast. Infta přísvit totiž není vůbec viditelný. Proto je také často využíván při monitoringu zvěře.

Existují nějaké limity pro její použití venku?

Fotopasti Bunaty jsou obecně odolné v teplotním rozmezí mezi -20 až 60 stupni Celsia. Každopádně není vhodné fotopast umisťovat na přímé letní slunce či do tekoucí vody.

Jak velká je fotopast?

Existují různá provedení, nicméně nejčastější rozměry fotopastí jsou zhruba 15x10x5 cm – pro představu je to zhruba velikost dlaně.

Jak fotopast nastavím?

Nemusíte se bát, že byste její nastavení nezvládli. Je k ní samozřejmě přiložen postupný návod, který je velice jednoduchý. Pro případ, že by se vám přeci jen nedařilo, existuje dokonce infolinka, kde vám operátoři s jejím nastavením ochotně poradí.

Nebojte se tedy této investice. Chtěli byste raději znovu nakupovat vybavení domu či veškerou elektroniku?