Pokud bychom se podívali mezi nejčtenější knihy, tak v nich většinou najdeme především takové, které jsou zfilmované a velice známé. Nejde přitom mnohdy ani tak o moderní literaturu, jako spíše literaturu minulého století a přelomu tisíciletí.

Mezi nimi se mohou ocitat víceméně všechny díly J.K.Rowling a příběhů Harryho Pottera, stejně tak i knižní předlohy science fiction a fantasy světů, které potkáváme ve hrách, seriálech a filmech. I tak se ale najdou taková díla, která patří mezi elitu, leč jde o tradiční četbu. A tři z nich si připomeneme právě dnes.

Letecké příběhy francouzského autora

Antoine de Saint-Exupéry je rozhodně člověk, o kterém jste mohli slyšet v mnoha odvětvích. Jako většina autorů zažíval podměrně dost složitý život, který mu připravil nejednu nepříjemnou zkoušku. Mimo samotného letectví a svých leteckých dovedností ale exceloval také v knižní tvorbě. A to už od mlada.

Mezi nejčtenější knihy současnosti tak patří také jedno z jeho mnoha děl. Knížka Malý princ (Le petit princ v originále) vypráví o příbězích letce opravujícího svůj stroj hluboko v poušti. Pro mnohé může být zajímavou četbou i motivací.

Tradiční sbírka básní Kytice

Mezi nejoblíbenější knihy nemusí nutně patřit jenom romány, ale také například i sbírka básní. Konkrétně Kytice od Jaromíra Erbena je jedním z děl, která jsou rozhodně považována za ta nejzajímavější, která kdy česká próza a poezie dokázala nabídnout. Mezi nejoblíbenější knihy tak právem patří i tato sbírka básní.

Antiutopické dílo s obrovskou oblíbeností

Posledním dílem, které dneska zmíníme, je jedno z celkově nejúžasnějších děl minulého století. Dlouhodobě se řadí mezi nejlépe hodnocené knihy a má ohromné zástupy fanoušků. Jedná se o antiutopické dílo 1984 od George Orwella. Zajímavostí je, že dílo bylo napsáno v roce 1947, tedy daleko před rokem, jenž se stal titulním názvem. Poměrně složitá četba, která naráží na úskalí a charakteristiku zrůdných režimů, které v této době vládly světu, není pro každého. Kdo ji ale pochopí, tak nikdy na tuto knihu nezanevře.