Když máte u svého domu, chaty nebo chalupy plot, musí splňovat svůj účel. Tedy nejen ohraničit pozemek a dát tak jasně najevo, kde je vaše území a kde už je sousedovo, ale také dostatečně zastíní a ukryje vaší zahradu. Nebudete si tak muset dělat starosti s tím, jak zajistit soukromí na vaší zahradě, vašem vlastním pozemku. Co však dělat, když plot neposkytuje dostatek soukromí?

Když vám chybí plot

Když začnete řešit plot okolo svého domu, chaty, chalupy nebo soukromého pozemku, pak přemýšlíte, jaký materiál zvolit. Bude to dřevo? Nebo raději vsadíte na plast? Nebo na kov? Každý z jednotlivých materiálů má své plusy a mínusy. Spousta lidí také volí jednoduché pletivo. Jde o jeden z nejoblíbenějších a tím pádem nejprodávanějších materiálů, které můžete zvolit při výběru plotu. Je finančně dostupný, můžete jej vybírat v mnoha výškách, takže jednoduše zvolíte takovou výšku, která vám bude vyhovovat a která bude pro vás tou pravou.

Takovéto pletivo je propustné, takže skrz něj nejen vidíte, co se děje u sousedů, ale sousedé také vidí, co se děje u vás. Tím pádem ne vždycky máte své soukromí, které chcete a potřebujete. Co v takovém případě můžete dělat? Budete muset pořídit komplet nový plot? Nebojte, k tak drastickému a finančně náročnému kroku nebudete muset přistupovat. Můžete sáhnout po jednodušším řešení!

Tkanina, která vám pomůže

Tkanina, která vám rychle a jednoduše pomůže. Konkrétně stínící tkanina, kterou stačí jen připevnit na plot pomocí ok na okrajích sítě a je hotovo! Má dlouhou životnost, takže se investice do ní vyplatí. Zastíní nejen ploty, ale pomůže také při zastínění pergol, altánů, teras, zahradních domečků, přistíní rostliny, je skvělý jako bezpečnostní zástěna stavebních prací, ochrání pole, zahradu nebo také pískoviště.