Myslíte si, že se v práci nikdy nezraníte? Ne každý má takové štěstí. Když už se pracovní úraz přihodí, je to nepříjemná komplikace do života, bez ohledu na to, jak vážný úraz se nám stal. V takovém případě by zaměstnavatel měl ukázat svou velkorysost a měl by případ začít řešit. Ne vždy tomu tak je. Vždy náleží za pracovní úrazy odškodnění, ale někteří zaměstnavatelé o tom nechtějí ani slyšet, vymlouvají se, zastrašují nebo i celou záležitost ignorují.

POZOR: Na žádném pracovišti nesmí chybět kvalitně vybavená lékárnička, v lepším případě i záchranářský batoh.

Přitom každý zaměstnavatel je ze zákona povinný uzavřít pojištění pro případ své odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnanci při pracovním úrazu nebo nemoci z povolání. Nezáleží na tom, jestli jste si úraz způsobili sami nebo ne. Odškodnění v případě úrazů nejsou vůbec malá, u vážných zranění může jít i o stovky tisíc korun a pokud má dané zranění trvalé následky, tak může jít třeba o miliony korun. Ne každý má ovšem sílu přít se se zaměstnavatelem a studovat zákony. Žádné zákony však studovat nemusíte, na trhu jsou společnosti, které za vás budou bojovat a postaví se za vaše právo. Jednou z nejznámějších je 1.zdravotní. Zajistí vám kompletní právní servis, poradenství, konzultace a postará se, aby se vám postarala o spravedlivé odškodnění. Pokud si myslíte, že vás právníci budou stát mnoho peněz, jste na omylu, odměnu si vezmou jen tehdy, pokud vám umožní dostat odškodnění v plné výši. Nemáte co ztratit, nenechte se zaměstnavatelem šidit.

Co dělat, když se pracovní úraz stane

Je důležité vědět, jak postupovat v případě pracovního úrazu. Jako první vše nahlaste zaměstnavateli. Zároveň si zajistěte potřebné důkazy, třeba fotografie, a očité svědky, kteří dokáží potvrdit okolnosti, to pro případ, kdyby chtěl jít zaměstnavatel do sporu. Následně trvejte na vypracování záznamu o úrazu, ten je důležitý pro vyjednávání s pojišťovnou. Poté kontaktuje 1.zdravotní a sice na čísle 733 60 80 91 nebo na webu 1zdravotni.cz. Předáte ji veškerou dokumentaci, váš případ posoudí a tým právníků udělá vše proto, abyste dostali maximální odškodnění pracovní úraz.