Ať už jedete do Chorvatska poprvé nebo jste zde již byli, jistě víte, že je tu tolik věcí k vidění. Je také mnoho míst, kam byste se rádi podívali. Možnosti jsou četné. Město, které chcete mít na seznamu, který musíte navštívit, je Split. Není možné vyjmenovat, co všechno si v tomto městě můžete užít. Jedno je jisté – nezklame vás. Dovolená levně plná nevšedních zážitků.

Historické a kulturní památky

Pokud máte rádi historii a péči o dědictví, jistě se vám bude líbit procházka ve Splitu. Nejvýznamnější památkou je Diokleciánův palác. Římský císař Diocletianus jej postavil kolem roku 300 našeho letopočtu. Jeho pozůstatky jsou součástí historického centra Splitu. Vnější zdi jsou většinou zachovány. Brány paláce jsou také dobře udržované, stejně jako některé věže. Diokleciánův palác byl v roce 1979 zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Zájezd Chorvatsko nabízí ze Splitu i do okolních měst.

Uvnitř Diokleciánova paláce toho můžete vidět a navštívit – Peristil, katedrálu svatého Domnia, Vestibul, zbytky několika chrámů, suterény paláce (přístupné pro prohlídky s průvodcem) a další.

Impozantní je zvonice katedrály svatého Domnia. Její stavba trvala tři století (od poloviny 13. do poloviny 16. století) a na přelomu 19. a 20. století byla věž důkladně restaurována. Pokud se nebojíte výšek, doporučujeme vylézt na zvonici, protože nahoře je nádherný výhled na Split, moře a ostrovy.

Kromě katedrály můžete ve Splitu najít mnoho sakrálních staveb různých velikostí a stylů, které vyprávějí své příběhy a vedou vás na cestu historií.

Musíte se projít nábřežím – Rivou a náměstími a stejně jako místní si užít kávu, povídat si a odpočívat.

Kde se ubytovat

Na webu ubytovanivchorvatsku.cz si můžete vybrat ze široké nabídky možností ubytování v celém Chorvatsku, včetně Splitu. Web nabízí možnost okamžité rezervace ve vámi zvolené termíny. Použijte filtr pro upřesnění vašich preferencí ohledně ubytování v Chorvatsku.