Tento sortiment je na trhu stále žádanější. Termolisy jsou stroje, kterými se uchycují speciální materiály na různé předměty, kterými mohou být trička a jiné části oděvu, ale i hrnečky a další reklamní předměty. Princip uchycení zajišťuje topná deska, na které lze nastavit potřebnou teplotu a cílený tlak. Řezací plotr, neboli řezačku lze přirovnat k tiskárně, která obrázky netiskne barvou, ale vyřezává.

Termolis a sublimace

Sublimaci lze popsat jako techniku transferového tisku, která se hovorově nazývá barvení. Je to jednoduchá technika, v jejímž procesu se tisk provádí pomocí tiskárny na přenosovém papíru a poté se tisk přenese na materiál. Používají se k tomu sublimační barviva, která se vážou pouze na polyesterová vlákna. Během lisování v termolisu jsou barviva ohřívána, přičemž se mění z kapaliny na plyn. Polyesterová vlákna se teplem otevírají a přijímají barvivo. V důsledku sublimačního procesu vznikne jasný obraz, který vytváří dojem, že je v tkanině vytištěn.

Nabídka termolisů

Termolisy a další přístroje na potiskování různých materiálů jsou vyráběny v továrně Heat Press Machine a prodej termolisů zajišťuje společnost Marta, s.r.o., sídlící ve slovenském městě Čadca.

Řezací plotry

Jedná se o zařízení, kterým se vyřezávají různé tvary do různých materiálů. Díky řezacímu plotru si můžete vytvářet své vlastní potisky na trička, výseky z papíru, střihy z látek, samolepky a spoustu dalších věcí. Vyřezávat si doma můžete z papíru, z nažehlovacích či samolepících fólií, šablonových materiálů, z koženky, textilu, kartonu a jiných materiálů až do tloušťky dvou milimetrů. Pokud si chcete pořídit řezací plotry výhodně, pak kontaktujte společnost Marta, s.r.o.

Jak se řezací plotr používá?

Nejprve si do počítače stáhnete zdarma program Silhouette Studio, který je v češtině. V něm si pak připravíte požadovaný tvar, který v plotru jednoduše vyříznete. Nepotřebujete k tomu žádné znalosti počítačů, grafických programů ani kreslení. Nemáte-li vlastní nápad, můžete použít třeba obrázek z internetu, který si několika kliknutími upravíte, pošlete do plotru a pak už jen počkáte na výsledek.