Co pro vás znamená internet? Obzvláště v období koronavirové krize si většina lidí uvědomuje, jak je internet důležitý. Umožní nám komunikovat s blízkými, které nemůžeme fyzicky vidět, dětem umožní online výuku a také si díky němu můžeme snadno nakoupit potřebné zboží, které v obchodech koupit nelze. Ne každý má ovšem takový internet, jaký by se mu zamlouval.

Rychlost internetu

Stalo se vám někdy, že vám internet celý den nešel? Máte časté výpadky? Jakékoliv problémy s internetem jsou velmi mrzuté. Dokáže rozčílit, když hrajete online hru a najednou dojde k výpadku v momentě, kdy se to nejméně hodí, také zajisté nepotěší, když už dlouho stahujete nějaký soubor a uprostřed stahování internet vypadne a vy musíte začít stahovat znovu. Problémy s internetem je třeba řešit s poskytovatelem. Víte něco o vaší rychlosti internetu? Poskytovatelé se obvykle zavazují zajistit určitou rychlost internetu, ale v mnoha případech se stává že je rychlost zcela jiná. Pokud máte podezření, že je váš internet pomalý nebo vám současná rychlost nevyhovuje, zjistěte, jak na tom jste. K tomu vám poslouží test rychlosti internet.

Změřte si váš internet

Test rychlosti internetu, neboli speedmeter, zabere jen několik sekund. Následně se dozvíte, jaká je rychlost stahovaných dat, odesílaných dat a jaká je odezva. Když tuto informaci máte, můžete posoudit, jestli jste s vaší rychlostí spokojení a jestli je taková, kterou poskytovatel garantoval. Pokud ne, tak je vhodné poskytovatele kontaktovat, aby problém řešil. Když bude neochotný a problém nevyřeší, je to pro vás nejlepší známkou toho, že byste si měli najít jiného poskytovatele, který vám zajistí rychlejší internet. V dnešní době by měl mít každý takový internet, který uspokojí jeho požadavky.