Tiskárna vám hlásí, že brzy dojde na toner a na papírech se, místy černého textu, objevuje místy text našedlý, pak je na čase přemýšlet o nákupu toneru nového. Jaký toner však vybrat? Nabízí se hned několik možností – tonery originální, kompatibilní či renovované.

Jak vybrat ten správný model?

Nejprve je potřeba si zjistit typ tiskárny. Ve většině případů je uveden na tiskárně. Pak si můžete porovnat ceny jednotlivých prodejců. Při výběru berte v potaz také jeho výtěžnost, která udává počet stránek, jež toner umí vytisknout při 5% pokrytí papíru tonerovým práškem. Číselný údaj je daná norma pro všechny typy tiskáren. Díky tomu si můžete kvalitu jednotlivých tonerů snadno porovnat.

Podle čeho vybírat?

Každý typ toneru nabízí nějaké výhody.

  • Tonery originální

Tento typ tonerů nabízí přímo výrobce tiskárny, jejíž jste majitelem. Jestliže si pořídíte toner originální, je to jistota dokonalé kompatibility a kvalitního tisku. Nevýhodou je trochu vyšší cena.

  • Tonery kompatibilní a renovované

Tento druh tonerů vyrábí jiná firma. Jedná se o tonery neoriginální, které se vyrábějí jako nové nebo se jedná o repasované modely – do již použitých se doplňuje tonerový prášek. Nově vyrobené tonery jsou kvalitnější a často se dají srovnávat s originálními. Levné tonery HP nabízí e-shop printmania.sk. Chcete-li ušetřit a přesto tisknout v odpovídající kvalitě, pořiďte si kompatibilní toner nově vyrobený.

Na koho se obrátit?

Nejen tonery Canon za pakatel nabízí e-shop Printmania, která své produkty nabízí již velmi dlouhou dobu. Je to spolehlivý partner, který si klade za cíl nejen nabízet kvalitní produkty s potřebnou certifikací, ale také se zaměřuje na individuální přístup k jednotlivým zákazníkům. Veškeré je nabízené zboží má e-shop skladem a je tedy dostupné.