Alu kola, neboli hliníkové disky kol či elektrony, používané na osobních automobilech, mají oproti klasickým plechovým diskům mnoho výhod. Motoristé nejvíce oceňují elegantní vzhled, který jejich vozidlo získá díky alu kolům. Další přednosti se týkají ryze praktické, resp. technické stránky.

Výhody a nevýhody alu kol

Od plechových disků se alu kola liší hlavně tím, že nepodléhají korozi a mají dlouhou životnost. Další výhodou je jejich nízká hmotnost, která má pozitivní vliv na brzdění, akceleraci a spotřebu paliva. K výhodám patří také jejich tuhost a pevnost, což lze poznat i na lepším odpružení vozidla. V neposlední řadě jsou výhodou i větší otvory v alu discích, které totiž zajišťují lepší průchodnost vzduchu a tím pádem se lépe chladí brzdy zejména v horkých dnech. V porovnání se všemi uvedenými výhodami jsou nevýhody zanedbatelné. Jmenovat lze snad jen větší problémy s čištěním kol v zimě, kdy na povrchu a v záhybech otvorů ulpívá posypová sůl a jiná nečistota.

Než si alu kola pořídíte

Pokud chcete, aby vaše auto bylo s alu koly vzhledově co nejelegantnější, využijte jedinečnou službu, kterou je konfigurátor alu kol. V principu se jedná o to, že můžete vidět všechny nabízené modely alu disků přímo na svém vozidle. Řečí módních stylistů tak můžete posoudit, který model alu kol vašemu automobilu nejlépe sluší.

Jak konfigurátor funguje?

Postup je velice jednoduchý a spočívá v tom, že vložíte ze svého počítače fotku svého auta a pak už jen zkoušíte, jak jednotlivá alu kola vašemu autíčku sluší. Pokud se nemůžete rozhodnout, mohou vám v rozhodování pomoci přátelé nebo kamarádi. V tom případě stačí vámi vybrané varianty litých kol, čili elektronů na vašem vozidle uložit do počítače jako JPEG a poté jim zaslat fotografie e-mailem, nebo je přímo sdílet na Facebooku. Čím více kamarádů a přátel, tím více názorů, ze kterých si nakonec uděláte vlastní casting a vyberete si tu nejlepší variantu.