Kdo nemá vizitku, jakoby ani nebyl. V dnešní době je to docela trefná věta, protože když se potkáte s někým, kdo by měl zájem o vaše služby nebo produkt, jak mu na sebe předáte kontakt? Budete hledat kus papíru a tužku, která píše a následně vypisovat jméno, příjmení, e-mailovou adresu, telefon a případně i název firmy, aby si dotyčný po pár dnech vůbec vzpomněl, proč má vaší vizitku.

Dáte mi svou vizitku?

Jako novinářka se pohybuji v kruhu spousty lidí. Takřka denně se s někým potkávám, dostávám od něj vizitky s tím, že když bude potřeba, mám se ozvat. Na oplátku chtějí vizitku oni ode mě. Bez problému jim jí dám. Nebylo to tak vždycky, pamatuju si přesně, co mě přimělo k tomu nechat si vytisknout vizitky“ popisuje Kamila, která pracuje v jednom deníku.

Byla jsem na otevíračce obchodu, kde jsem se seznámila s šéfem tiskové agentury. Domluvili jsme se na spolupráci a on po mě chtěl kontakt, aby mi mohl poslat tiskové zprávy a já si vybrala, o čem budu do našeho deníku psát. Tehdy jsem mu řekla, ať vydrží, odběhla si k pokladnám a vyžebrala na prodavačkách kousek papíru a tužku. Narychlo načmárala kontakty. Byl trochu vyděšený, kdy jsem mu papír podávala“ přiznává dnes s úsměvem Kamila. „Tehdy jsem si řekla, že tisk vizitek je nutností“ uzavírá.

Na festival jedině s vizitkou

Tisk A4 jsme schopní si připravit sami, na to dnes už máme vybavení“ popisuje svou kancelář Tomáš, majitel agentury, která pořádá festivaly a hudební akce. „Co však vždycky necháváme na odbornících je tisk vstupenek, protože na to jednoduše nejsme zařízení“ krčí rameny Tomáš a jedním dechem dodává „je to pro mě bez starostí, jednoduše zadám požadavek a ABC tiskárna za mě všechno vyřeší a vyřídí“ popisuje výhody tisku přes ABC tiskárnu Tomáš. Vyzkoušejte to určitě i vy!