Vůni si lidé vybírají často pečlivě a dlouho. Máte doma nespočet parfémů a toaletních vod, protože neustále zkoušíte nové kousky, které by se vám mohli líbit. Konečně potřebujete najít tu správnou vůni pro vás? Jaká by to tedy měla být? A co mít hned několik vůní a střídat je podle nálady nebo ročních období. Je libo vůni, která bude trochu kořeněná a silná, takže vás podle ní ihned každý identifikuje? Nebo naopak raději zvolíte vůni, která bude jemná a méně nápadná, ale přesto se k vám bude daleko víc hodit?

Vůně, která je přímo pro mě

„Mám ráda kořeněné vůně, které jdou pár kroků přede mnou. Také můj šatník je extravagantní, mohu si takovou vůni dovolit. Po škole, kdy byla celá výplata je má a já mohla utrácet, jsem si dopřávala drahé parfémy. Nebylo mi líto zaplatit čtyři tisíce za malou skleničku parfému. Když přišly děti a starosti, finanční rozpočet se lehce napnul a i když nestrádáme, přemýšlím nad tím, co pořídit. Koupit si znovu svůj oblíbený parfém? Raději nakoupím oblečení nebo hračky pro děti. Naštěstí mě zachraňují imitace parfémů. Po důkladném zkoumání jsem našla takový, který se nejvíc přiblížil mému původnímu a není co řešit“ uzavírá spokojeně Irena.

„Nikdy jsem neměla jeden oblíbený parfém, který jsem používala. V létě mám ráda květinové a sladší vůně, které si můžu dovolit vzhledem k počasí, v zimě a na jaře zase ráda sáhnu po jemnějších vůních, které nejsou příliš nápadné. Nikdy jsem nevyčnívala z davu, takže jsem nevolila ani silnější parfémy. Na Esensino jsem narazila náhodou. Levné parfémy, které voněly? Vybrala jsem si hned několik vůní a neustále je obměňuji. V klasických obchodech, případně v parfumériích bych si asi nemohla pořídit několik vůní a střídat je. Rodinný rozpočet by mi to nedovolil“ míní Hana.