V současné době existuje takové množství zpravodajských webů, že bychom je na prstech rozhodně nespočítali. Většina lidí má jeden hlavní oblíbený, který sleduje. Myslíte si, že všechny portály vám poskytnou stejně kvalitní zpravodajství, že jsou nezaujaté, že se s námi nesnaží manipulovat nebo že jsou objektivní? Pokud si přečtete informaci na více zdrojích, často zjistíte, že se informace liší, na mnoha webech může být událost zkreslená, rozebírána z jiného úhlu nebo se jí daný portál ani nezabývá.

Majitelem mnoha zpravodajských webů nejsou lidé, kteří touží, aby byli čtenáři informovaní, často jde o politiky, politicky motivované lidi, lobbisty, mocné podnikatele a společnosti, které využívají média k tomu, aby mohly hýbat s názory veřejnosti. Často se věnuje zbytečně mnoho pozornosti různým kauzám, aby se zakryly události, které probíhají na pozadí, ať už jde o využívání peněz v rozpočtu, schvalování zákonů nebo jiné záležitosti.

Je možné být vůbec v obraze?

Možná si říkáte, jestli je vůbec možné být v dnešní domě stále v obraze, když se mezi sebou jednotlivá média mohou v názorech a obsahu zpravodajství tak lišit. Ano, je možné být v obraze, ale je zapotřebí sledovat větší množství zdrojů najednou. Pokud si říkáte, že je to ta poslední věc, na kterou byste měli v současné době čas, skvěle vám pomůže portál https://www.cerstvezpravy.cz/. Jde o web, na kterém najdete novinky ze všech kvalitních českých webů najednou. Nejsou zde však celé články, ale titulky článků, které v daný den vyšly. Vy tedy nemusíte procházet celou škálu webů, stačí si na webu Cerstvezpravy.cz rozkliknout ty titulky, které vás zaujmou nejvíce a přečíst si je. Po kliknutí na titulek budete odkázáni přímo na článek. Web vám ušetří mnoho času a pomůže vám být stále v obraze.