Hluk je nepřítel, se kterým bojuje mnoho lidí a to zejména v bytech. Možná to znáte sami, přestěhujete se do krásného bytu, hezky ho vybavíte nebo zrekonstruujete a následně očekáváte, že se vám zde bude klidně a hezky žít. Následně se přistěhuje hlučný soused, který ruší váš klid a problém je na světě. Nadměrný hluk vám brání ve spánku, v možnosti klidně odpočívat nebo se věnovat jiným domácím aktivitám.

Mnoho lidí poslouchá nahlas hudbu, mají nahlas puštěnou televizi, mají hlučná zvířata, často pořádají oslavy nebo jde zkrátka jen o hlučné lidi, kteří se neumí přizpůsobit životu, který by neomezoval ostatní. Někteří se snaží problémy s hlukem řešit po dobrém se sousedy, někteří řeší tento problém i právní cestou. Pokud si myslíte, že je jediným řešením vystěhovat sousedy nebo sami sebe, měli byste vědět, že existuje i možnost odhlučnění vašeho bytu.

Odhlučnění jako řešení

Odhlučnění je možnost, kdy se na stěny, strop nebo podlahu aplikuje vrstva, která dokáže výrazným způsobem zamezit tomu, aby se přenášel hluk dál. Rozdíly před aplikací a po aplikaci odhlučnění jsou veliké a často vás to může zachránit před tím, abyste z nadměrného hluku zešíleli. Nejlepším řešením na odhlučnění stěn je akustická izolace pro odhlučnění. Používá se často pro tyto účely akustická pěna Silent Foam 120 a to společně s dalšími neprůzvučnými materiály. Aplikace této kombinace sníží i dobu dozvuku, tedy ozvěny v prostoru, kde hluk vzniká. Sami se do odhlučnění nepouštějte, je potřeba ho provést profesionálně, aby mělo co největší efekt, nejlepší je kontaktovat specializovanou firmu na Potichu.cz, která vám zajistí spolehlivé odhlučnění.

Pro zamezení šíření hluku mezi poschodími se používá kročejová izolace. Ta se aplikuje podle účelu použití pod betonový potěr, do dřevěné konstrukce podlahy nebo přímo pod nášlapnou vrstvu. Kročejová izolace vám nezabere skoro žádné místo, její tloušťka je pouhých 6-9 milimetrů a dokáže utlumit prostor až o 35 decibelů. Více informací najdete na krocejoveizolace.cz, kde si jí můžete i objednat. Nenechte se šikanovat hlukem, zajistěte si raději účinné odhlučnění, které vrátí klid do vašeho bytu.