Vlastníte velkou zahradu, louku nebo dokonce část lesa a potřebujete mít přehled o tom, co se kde děje? Jezdíte často na služební cesty a máte podezření na nenechavé sousedy, kteří nedovoleně vstupují na váš pozemek? Fotopast je tak nenápadná, že si jí nikdo nevšimne pokud o ní neví a vy tak snadno a okamžitě získáte důkazy o tom, co se děje na vašem pozemku ve vaší nepřítomnosti.

Typy fotopastí

Záleží jen na vás, jak velkou částku chcete do fotopastí investovat a za jak dlouho chcete mít z ní pořízené fotografie. Fotopasti, jejichž součástí je GSM, jsou opatřeny SIM kartou a jejím prostřednictvím obdržíte pořízenou fotografii během pár minut.

Levnější verzí fotopasti je fotopast bez GSM, pořízené fotografie si můžete prohlédnout přímo na displeji fotopasti nebo v televizi či v notebooku prostřednictvím paměťové karty, která je součástí většiny nabízených modelů.

Pořízené fotografie jsou velice kvalitní i za nepříznivého počasí nebo pořízené ve tmě, proto je také využívají čeští myslivci a policie ČR.

Využití fotopastí

Fotopast je skvělým pomocníkem nejen při práci myslivců, ale vše majitelů lesů a luk. Pořízené fotografie vám rychle objasní, co se ve vašem lese děje, zda vám v něm někdo neškodí, ať už je to zvíře nebo člověk.

Máte podezření, že vám soused chodí na vaši pečlivě vypěstovanou zeleninu nebo ovoce či dokonce za ženou? Fotopast je skvělý způsob, jak nenechavého souseda usvědčit.

Usvědčit také můžete pošťáka, na kterého máte podezření, že hází vaši poštu všude okolo. Je to vaše slovo proti jeho, ovšem pořízená fotografie z fotopasti ho rázem usvědčí ze špatného vykonávání jeho práce.

Zbavit se kuny ve vašem voze není snadné. Na internetu naleznete mnoho „zaručených“ babských i ověřených rad, ale není nad to ji na místě nachytat a ihned vyhnat. Jenže, jak zjistit, že se ve vašem automobilu momentálně nachází? Fotopast s GSM vám zašle pořízenou fotografii na váš mobil a hon na kunu může začít. Mějte však na paměti, že jsou kuny chráněné.