Pokud hledáte práci, ať už z důvodu, že jste o ni přišli, nebo, ze ve stávajícím zaměstnání nejste spokojeni, velkým pomocníkem pro vás může být internet. Ten nabízí celou řadu výhod – nabídka pracovních míst je poměrně široká a aktuální. Internet je dnes již všude dostupný. Nevýhodou může být menší přehlednost některých pracovních portálů. Každý pracovní portál totiž nabízí velké množství pracovních pozic z různých oborů.

Využijte výhody pracovních portálů

Pracovní portál je internetová služba, která nabízí služby nejen zaměstnancům, ale i zaměstnavatelům. Pokud hledáte práci, můžete zde prohlížet aktuální nabídky volných pracovních míst. Naleznete zde jak volná místa HPP, tak i nabídky práce na částečný úvazek či brigády, které velmi často využívají studenti nebo maminky na mateřské dovolené.

Vzhledem k tomu, že se nabídky a volné pracovní pozice rychle mění, je potřeba tyto stránky navštěvovat často. Pokud nemáte dostatek času, můžete využít bezplatnou službu, kterou většina pracovních portálů nabízí. Zadáte svoji e-mailovou adresu a vyberete si obory či oblasti pracovní činnosti, o které máte zájem a na vámi udaný e-mail budou chodit aktuální nabídky z daného oboru. Nemusíte tak pravidelně kontrolovat stránky portálu a můžete se věnovat hledání práce jiným způsobem.

Takové služby nabízí také portál hitprace.cz.

Další možnosti hledání

Aktuální nabídky práce naleznete také na internetovém portálu úřadu práce. Pokud jste již v evidenci úřadu práce, objevují se i na jeho úřední desce.

Existují také internetové portály, které umožňují vkládání životopisů potenciálních zájemců o práci. Sestavte si tedy svůj životopis a využijte i tuto možnost.

Pracovní inzeráty se také objevují v tisku či na sociálních sítích.