Platit státu daně se málokomu může líbit. Snižovat daňovou zátěž, nebo jak se také říká optimalizovat daňové povinnosti lze různými způsoby. Jedním z nejčastějších a naprosto legálních způsobů je založení offshore společnosti. Není to ovšem vůbec jednoduché, a proto je třeba využít služeb profesionálů, kteří právě zakládání offshore společností věnují.

Na základě svých bohatých zkušeností a především užitečných kontaktů jsou schopni vytipovat pro podnikatele vhodnou zemi, tedy daňový ráj. Jedná se o třetí (offshore) země, které nabízejí daňovou optimalizaci, ovšem za určitých zcela konkrétních podmínek.

Jak se offshore společnost zakládá?

Je to složitý proces, který zvládá firma Winston Wolfe & Co se sídlem v Dubaji. Tato společnost je registračním agentem licencovaným přímo vládou Spojených arabských emirátů. Při pomoci podnikatelům využívá širokou síť užitečných kontaktů mezi místními vládními i nevládními institucemi a bankami, kterou si za několik let působení v Emirátech firma vybudovala. Tyto zkušenosti a kontakty pak využívá při jednání se zájemci o založení offshore společnosti. Podle charakteru jejich činnosti pro ně vytipují vhodnou zónu volného obchodu, ve které pak mohou optimalizovat své daňové povinnosti.

O které daňové ráje se jedná?

V podnikatelském světě jsou za nejvýhodnější daňové ráje považovány některé karibské ostrovy, dále středoamerické Belize, Seychely v Indickém oceánu a další. V posledních letech se k těmto tradičním daňovým rájům přiřadil americký stát Delaware. Nalézá se na severovýchodě USA a hlavním městem je Dover. Tento stát je znám svým liberálním ochodně-právním zákonodárstvím. Například zde není povinné vedení účetnictví, offshore společnosti zde nemusí podávat daňová přiznání a pro české investory je příznivou zprávou smlouva mezi státem Delaware a Českou republikou o zamezení dvojího zdanění. Pro většinu zahraničních společností je vedle těchto výhod dalším motivem získání prestižní image společnosti podnikající v USA.