Káva, ale i další nápoje v kapslích jsou velmi oblíbené mezi konzumenty, kteří nemají čas na to přemýšlet, jak připravit kávu tak, aby jim pokaždé chutnala. Z kapslí si můžete dopřát všechny druhy kávy od kofeinové po tu bez kofeinu, ale i jiné druhy nápojů, například čaj či čokoládu. Co si rozmyslet před tím, než se pro kapsle vydáte?

Myslíte ekologicky?

Celosvětová produkce kávových kapslí je tak vysoká, že je načase přemýšlet nad způsobem jejich recyklace nebo se poohlédnout po možnostech využití opakovaně použitelných kapslí, které si můžete i sami naplnit. Do těch lze obvykle použít běžnou mletou kávu. Aroma a chuť každého šálku si přitom můžete ovlivnit s ohledem na svoje vlastní chuťové preference jednoduše množstvím kávy, které do kapsle napěchujete. Do opakovaně plnitelných kapslí lze samozřejmě použít i jiné ingredience než kávu, například čaj či čokoládu anebo kávu doplnit o mléko, karamel a další příchutě. Záleží jen na vaší fantazii, jakou směs si do kapslí připravíte.

Nechcete řešit údržbu kapslí? Nabídka je široká

Jestliže chcete kapsli pouze použít a pak vyhodit, najdete na trhu obrovské množství kapslí s různými náplněmi od klasického espressa, latte macchiata, cappuccina, kávy bez kofeinu, překapávané kávy či flat white. Kávu seženete také v bio kvalitě pěstovanou bez zbytečných pesticidů, herbicidů, hnojiv a dalších chemických látek, které mohou mít negativní vliv na její chuť. Jeden z nejznámějších dodavatelů kávových kapslí společnost Tchibo je pověstná svým zaměřením na podporu fair trade zemědělství a pěstování kvalitní kávy. Díky tomu si v kapslích tchibo můžete vychutnat kávu ze všech koutů světa v té nejvyšší kvalitě.

Vysoké požadavky na příchuť

Většina lidí od kávy očekává neobvyklý chuťový zážitek. Možná i proto, že si její konzumací nahrazuje příjem sladkostí, které se snaží si odepřít. Proto se někteří výrobci snaží nabídnout svým zákazníkům i v kapslích kávu s příchutí vanilky, karamelu, oříšků či méně obvyklých malin, jogurtu a medu. Právě tyto příchutě najdete v jedinečných kapslích tchibo cafissimo, které si můžete pořídit i v menším testovacím balení po 10 ks a vyzkoušet tak za rozumné peníze, co zrovna vám chuťově sedne. Abyste si ve svých kávových kapslích udrželi přehled a neustále věděli, jaké chutě a typy nápojů doma máte, pořiďte si na ně stojan, který je kompatibilní s konkrétním typem kapslí a který vám pomůže skladovat kapsle efektivně.