Jen o sex jde ženám ve vztahu málokdy. Ale muži to mají nastavené trochu jinak. A není pro ně nic jednoduššího, než vytvořit iluzi falešného vztahu, kterou mohou udržovat klidně celé měsíce. Stačí jim k tomu překvapivě málo. Takže si dávejte pozor na lidi už na seznamce!

Sex až na třetí schůzce, na vztah nespěchejte

Muži dychtící po sexu umí být trpěliví. Bylo by totiž podezřelé, kdyby se vás snažili dostat do postele hned na první schůzce. Nevydrží ale dlouho. Nejpozději na třetí schůzce se o sexu minimálně zmíní. A pokud se s nimi nevyspíte ani o dvě schůzky později, jednoduše zmizí. Erotické prádlo místo obvyklé bonboniéry nebo kytice na uvítanou je také výstražný signál.

Zajímá se a nosí zápisník

Nemusí to platit vždy. Ale zápisník je nezbytnou pomůckou u všech pánů, kteří pracují na dokonalé iluzi. Partnerek „jen na sex,“ mohou mít klidně i více najednou a přesto se nic nemusí provalit, dokud bude jejich plánování dokonalé. Kromě termínu další schůzky si často zapisují i zdánlivě nedůležité věci. Třeba jméno vaší nejlepší kamarádky, jméno oblíbené restaurace, nemoci domácího mazlíčka apod. To všechno bohatě využijí později. Ti šikovnější si všechny důležité věci nenápadně zapisují do mobilu. Třeba při cestě na WC.

Sex a nic víc

Jakékoli společné aktivity (kromě sexu samozřejmě) ho doslova děsí. Obvykle je příliš utahaný nebo pracovně vytížený, aby s vámi mohl kamkoliv zajít. Ranní procházku se psem také nestíhá, protože se musí starat o nemocného otce. Jakoukoli snahu o pomoc z vaší strany ihned odmítá.

Má k tomu všemu dobrý důvod. Zatímco při krátkých schůzkách se mu daří zájem o vás úspěšně předstírat, na společné procházce nebo v kině by velmi trpěl. Něžné doteky, konverzace o vašich oblíbených hercích nebo legrační poznámky; také máte dojem, že to vše ke skutečnému vztahu patří? On ale o vážný vztah nestojí a podobnými hloupostmi se nehodlá zabývat.

láska - zamilovanost

Rodiče a kamarádky ho děsí

„Jsme spolu přece jen dva měsíce, tvé rodiče ještě znát nemusím.“ Nebo také: „Já nestojím o tvou nejlepší kamarádku, já stojím o tebe.“ Pokud od něj tyto věty slýcháte až překvapivě často a ani on o svých rodičích nebo kamarádech příliš nemluví, je to další varovné znamení. Vyšší level přinášejí věty typu: „Už mockrát jsem se spálil, tak nechci náš vztah uspěchat.“ Na tento argument se totiž jen těžko hledá odpověď. Pokud ale to samé tvrdí už čtyři měsíce, je to určitě důvod k podezření.

Předstírá skutečný zájem

V reálném světě si na vás čas neudělá ale v tom virtuálním ano. Píše vám klidně několikrát denně zprávy nebo emaily, ve kterých se ptá na zdánlivě běžné věci. Třeba jak se máte, co dělá ta nová kolegyně v práci nebo jak se daří vašemu pejskovi (zde se vracíme na začátek k poznámkám v zápisníku). Právě tento virtuální zájem dokáže mnoho žen splést. Vždyť proč by byl s nimi tak často v kontaktu, kdyby to nemyslel vážně? Iluzi dlouhotrvajícího vztahu dokáže posílit i šikovně zasunutá zmínka o letní dovolené, kterou si spolu konečně pořádně užijete. Čas na společně trávené chvilky si ale udělat neumí.

Pokud jste alespoň trochu vnímavá a nenecháte na sebe tlačit, pak poznáte spoustu signálů. Určitě se nikdy neseznamujte s pocitem beznaděje, že pokud to nevyjde teď, tak už nikdy. Spoustu lidí, kteří by se rádi seznámili, najdete třeba také na online seznamce randino.cz/lide.