Nejen kompresory a odvlhčovače, ale i jiný sortiment strojů a nářadí nabízí společnost Svářečky-obchod.cz. Zaměřuje se jak na firmy, tak profesionální řemeslníky nebo domácí kutily.

Kompresory

Většinou se využívají při venkovních zemních pracech, na stavbách, ve výrobních provozech, ale také v garážích nebo domácích dílnách. Svářečky-obchod.cz nabízí i malé typy kompresorů, které doma využijete například k huštění pneumatik automobilu, motocyklu či jízdního kola. Všechny kvalitní kompresory jsou v obchodě přehledně uspořádány do kategorií, aby výběr byl co nejpohodlnější.

Jak vybrat správný kompresor?

Nejprve si promyslete, jak často budete kompresor využívat. Základní dělení kompresorů je do dvou skupin, kterými jsou pístové a šroubové. Pístové kompresory jsou vhodné tam, kde není potřeba trvalé dodávky stlačeného vzduchu, protože se zahřívají a tím se ničí. Mohou se tedy libovolně zapínat a vypínat podle potřeb. Navíc jsou pístové kompresory opatřeny kolečky pro snadnou manipulaci, jsou menší, lehčí a levnější než šroubové, které potřebují trvalou dodávku stlačeného vzduchu. Častým vypínáním se zkracuje jejich životnost. Šroubové kompresory jsou určeny do těžkých podmínek s trvalým provozem. Jejich výhodou je energetická efektivita, nízké provozní a údržbové náklady, jednoduchá instalace i ovládání.

Další typy kompresorů

Kategorie montážních kompresorů je vhodná na stavby. Olejové kompresory s vyšším výkonem jsou určeny pro náročné hobby nebo řemeslnou výrobu, huštění pneumatik nebo lakování. V kategorii olejových kompresorů jsou na výběr známé značky Atmos, Nuair, Fiac a další. Pro domácí potřeby stačí malé bezolejové kompresory.

Nabídka odvlhčovačů

Tyto přístroje jsou také známé pod pojmem vysoušeče vlhkosti. Jsou vhodné pro snižování vlhkosti v domácnostech a v různých objektech, kde vysoká vlhkost vzduchu může způsobovat zdravotní problémy a vznik plísní na zdivu. Například odvlhčovač absorpční funguje na principu pohlcování vlhkosti a tudíž jej lze používat i při nízkých teplotách a vysoké vlhkosti. Společnost Svářečky-obchod.cz nabízí odvlhčovače levně, takže si je můžete pořídit i do domácí dílny či garáže.