Pokud stavíte dům nebo ten současný rekonstruujete, jistě řešíte i okna. Pravděpodobně řešíte mnoho záležitostí a okna stavíte na druhou kolej. Měli byste si však najít čas i na okna, protože právě ta patří mezi nejdůležitější prvky každého bydlení. Nejde jen o světlo, které proudí do vašeho interiéru, ale i o styl oken a jejich vybavení, na které se často zapomíná. Které vybavení by se vám mohlo hodit?

Parapety

Parapety jsou u oken velmi důležité, protože vám vytváří velmi praktický prostor. Mnoho lidí preferuje velké parapety, které mohou využít jako prostor pro malou bylinnou zahrádku, okrasné květiny, položení dekoračních předmětů nebo fotek aj. Parapet je oblíbený také u chovatelů zvířat, psi a kočky milují, když se mohou uvelebit na velkém parapetu a pozorovat z bezpečí domova, co se děje venku. Prodej parapetů zahrnuje nespočet druhů a na rolety-site.cz si můžete vybrat takový, který se vám bude líbit nejvíce.

Venkovní rolety

Jistě jste rádi, když můžete mít doma soukromí. Mnoho lidí si pořizuje běžné rolety nebo žaluzie, ty jsou velmi praktické, protože je snadno zatáhnete a nikdo na vás nevidí. Mnohem lepší možností jsou však venkovní rolety. Ty zajistí nejen velmi účinné stínění, ale i další výhody, zejména ochranu proti vloupání. Mnoho zlodějů se dostane skrze okno, ale dostat se i přes žaluzie, to už je pro ně oříšek a raději od svých úmyslů upustí. Nejde o drahou investici, snadno seženete venkovní rolety levně. Zajistí vám také skvělou tepelnou i zvukovou izolaci, což oceníte po celý rok.

Sítě do oken

Pokud rádi větráte, můžete si užívat pravidelnou porci čerstvého vzduchu. Společně s čerstvým vzduchem může přiletět však i mnoho nevítaného hmyzu. Sítě do oken vám umožní větrat i ve večerních hodinách a nebát se, že budete mít místnost plnou komárů nebo jiného otravného hmyzu.