Videokonference mají už po dlouhou dobu opravdu výrazné využití. Nejen v nedávné době kvůli koronaviru, ale celkově kvůli menší potřebě cestování, je u větších společností existence videokonferencí denní záležitostí. Jen málo společností ale může prohlásit, že jsou jejich videokonference opravdu na vysoké úrovni. Buďte jednou z těch, které to mohou prohlásit, také vy!

Forma mnohdy vyhrává nad obsahem

Nejen pro nějaké learningové kurzy, ale celkově se dá říci, že v případě videokonferencí mnohdy vyhrává nad obsahem kvalita přenosu. Můžete mít nejlepší řečníky i výborný program. Při špatném technologickém zázemí je ale videokonference doslova poloviční.

Mělo by se tak myslet na všechny aspekty, které mohou kvalitu videokonference od zvukové úrovně, přes kvalitu obrazu a jejich propojení, ovlivnit. Možností, jak je zdokonalit máme opravdu hodně a byla by škoda, je nevyužít.

Nechte si vytvořit vlastní profesionální systém

Programových možností pro konference máme dostatek. Můžeme používat všeobecně známé aplikace, jako mohou být Skype nebo poměrně mladé a kvalitní Google Hangouts nebo Microsoft Teams.

Mnohdy ale narazíme na celou řadu limitů, kterou vám tyto programy stanovují. Jen malé procento tak dokáže vyhovovat ke konkrétním účelům. Oproti tomu videokonferenční systémy na míru budou splňovat veškeré požadavky. Budou mnohem lépe optimalizovány technologicky a budou obsahovat přesně ty nástroje, které potřebujete. Nic nebude chybět a zároveň nebude ani nic navíc.

Budete potřebovat dokonalé ozvučení místnosti

Pochopitelně systém neřeší vše a předně bude velice nutné kvalitní ozvučení místnosti. To může opět povýšit úroveň mnohem výše, nebo ji naopak nenávratně srazit. V rámci konferencí budete totiž mnohdy potřebovat dokonce i mísit zvuky. To do jisté míry dokáže vyřešit software jako takový, ale i tak bude potřeba přijímat dokonale čistý zvuk bez jakýchkoliv ozvěn a parazitních zvuků.