Pokud uvažujete o  koupi radarového detektoru, je dobré si pořídit ten, jehož součástí je GPS. Většina lepších modelů zahrnuje tuto funkci, protože je tak užitečná, například GPS s detektorem radaru Neoline X-COP 9100S. Zatímco některé z levnějších radarových detektorů na trhu nemají čip GPS, nabízejí připojení Bluetooth. Než se rozhodnete pro nákup určitého radarového detektoru, je důležité, abyste si udělali čas a zjistili, proč je tato konkrétní funkce tak důležitá.

Hlavní výhody GPS v radarových detektorech

Jednou z největších výhod GPS v radarovém detektoru je méně falešných upozornění. To znamená, že většina upozornění, která obdržíte, bude pro skutečné hrozby. Radarové detektory, které mají vestavěnou GPS, vás mohou varovat před kamerami s červeným světlem, které lze velmi snadno minout.

Fotoaparáty s červeným světlem

Zatímco v USA jsou fotoaparáty s červeným světlem stále velmi vzácné, na českých silnicích se objevují stále častěji. Tyto kamery zaznamenají nepovolenou rychlost, aniž si toho řidič všimne a o pár dní později na něj čeká lístek s fotografií.

Spolehlivá upozornění

Ti, kteří mají zvyk překračovat rychlostní limit, potřebují spolehlivé upozornění. Jednoduše si vyberete určitou rychlost v nastavení zařízení a nařídíte mu, aby ztlumil všechna falešná upozornění. Díky této funkci nemusíte řešit všechny nepříjemné falešné výstrahy. Jakmile se rychlost zvedne, radarový detektor vás upozorní.

Radarový detektor Neoline X-COP 8700S patří mezi spolehlivé detektory s GPS, navíc jeho design skvěle zapadne do interiéru každého vozidla.

Některé radarové detektory vydávají jedno nebo dvě pípnutí, takže víte, že se něco zachytilo. Ostatní modely vůbec nevydávají žádný zvuk, což může být trochu znepokojující. Všechna upozornění se nadále zobrazují vizuálně, takže se jednoduše můžete podívat na zařízení a zobrazit všechny detekované signály. Je to skvělá funkce, kterou lze zapnout, když uvíznete v provozu.