Každým rokem stoupá počet zájemců z tuzemska i ze zahraničí, kteří chtějí strávit letní dovolenou u Máchova jezera. Abyste nebyli zklamáni, raději si rezervujte Máchovo jezero Ubytování v dostatečném předstihu. Stačí vyhledat webové stránky https://www.elite-stare-splavy.cz/ubytovani.html, které vám rezervaci velice usnadní. Nebudete muset vyplňovat žádné papíry, jak tomu bývá v jiných případech.

Kde se Máchovo jezero nachází?

Je umístěno mezi dvěma příjemnými městečky, kterými jsou Doksy a Staré Splavy. Svým stylem připomínají lázeňská města a zejména Staré Splavy vás okouzlí svou polohou uprostřed lesů. Je to rovněž ideální výchozí bod k výletům do okolí. Vypravit se můžete například na prohlídku tajemného hradu Houska nedaleko Doks, nebo se vydat po stopách Jaroslava Marvana a dalších tvůrců filmu Dovolená s Andělem a rozhlédnout se po krajině ze zříceniny skalního hradu Jestřebí přímo u silnice na Českou Lípu. Ovšem dominantou celého kraje je královský hrad Bezděz, který se vypíná přímo nad jezerem.

Co ještě Máchovo jezero nabízí?

Tato perla Máchova kraje je přitažlivá v každé roční době. Nejvyhledávanější je pochopitelně v létě, kdy se můžete koupat a opalovat na písečných plážích Starých Splavů nebo Doks. K dispozici jsou zde šlapadla, lodičky nebo výletní parníky, které jsou největší atrakcí pro děti. Bezprostřední okolí jezera nabízí příjemné procházky zejména po naučné stezce. Mnozí turisté si rezervují chatku i na podzim a tráví zde čas houbařením v krásných borovicových lesích.

Ubytování

Jednou z variant je chatová osada Elite, která nabízí veškeré pohodlí, které lze od tohoto typu ubytování očekávat. Chatky máchovo jezero jsou vybaveny vším, co k letní dovolené potřebujete, a to i včetně lednice. Vybrat si můžete z celkem 48 chatek, stravovat se můžete formou plné penze či polopenze v jídelně, která je přímo v areálu osady. Milovníci grilování mají k dispozici dvě ohniště i grily k zapůjčení. Společné sociální zařízení v osadě je vzorně udržované. Poblíž osady mohou její hosté využívat minigolf a děti kolotoče či trampolínu.