V tom případě můžete využít jedinečné služby, kterou je internetový poptávkový portál označený jako Trh poptávek. Na tomto portálu může kdokoliv zadat poptávku zdarma a vybrat si z mnoha předložených nabídek. Poptávat můžete jak řemeslníky nejrůznějších oborů, tak rozmanité produkty nebo služby. To znamená, že nemusíte být odkázáni pouze na řemeslníky ve svém okolí. Stačí zadat název řemesla jako například klempířské práce, instalatérské práce atd., poté zadáte příslušné odvětví, které tyto práce zahrnuje a nakonec příslušný region, ve kterém máte své bydliště nebo třeba rekreační chalupu.

Jak portál Trh poptávek postupuje?

Princip je jednoduchý a spočívá v tom, že vy zcela zdarma zadáte svůj požadavek, který portál rozešle všem řemeslníkům, firmám nebo poskytovatelům služeb. Ve své databázi má Trh poptávek tisíce nejrůznějších dodavatelů, takže okruh možností pro vás bude velice pestrý. Pokud některé z nich vaše poptávka po řemeslnících, materiálu či službách zaujme, zašle vám na váš e-mail svou nabídku včetně cenového rozpočtu. Vy tak nemusíte jednotlivé řemeslníky či firmy kontaktovat jednotlivě, jelikož je takto vlastně oslovíte hromadně.

Princip fungování portálu

  • zákazník zadá zdarma svou poptávku do jednoduchého formuláře
  • pracovník Trhu poptávek ověří formální správnost dané poptávky
  • poptávku poté rozešle všem relevantním dodavatelům, které má poptávkový trh ve své databázi
  • pokud budou mít dodavatelé o vaši poptávku zájem, zašlou vám svou nabídku na váš email i se svou kontaktní adresou nebo telefonem, nebo se vám ozvou telefonicky sami

Poptávku co nejvíce konkretizujte

Napište podrobný popis své poptávky, zda požadujete jen určitou službu bez materiálu, dopravy atd. U specifického požadavku uveďte rozměry, složení materiálu a preferovaný postup práce. Máte-li fotografii, vizualizaci či další dokumentaci, přiložte ji. Sdělte také informace o kontaktní osobě, místu realizace zakázky a svou představu o termín dodání produktu, materiálu nebo realizace zakázky či poskytnutí služby.