Kde je v domě nejvíce hluku? Především tak, kde je umístěné čerpadlo. Také pračka nadělá určitý hluk. Hluk nadělají i děti a ticho a klid chcete mít tam, kde spíte. To jsou všechno prostory, kde se vyplatí třeba odhlučnění podlahy. Máte-li plovoucí podlahu a jste-li zvyklí chodit po ní v domácí obuvi, i ta nadělá hluk. Ideální volbou je kročejová izolace. Ta utlumí hlasité kroky a všudypřítomné dětské dupání.

Co je kročejová izolace?

Kročejová izolace je vhodná v případě nových podlah a tam, kde není možno lít beton. Mezi kročnou vrstvu a podkladovou nosnou vrstvu je potřeba vložit izolant.

Kročnou svrchní vrstvu představují parkety, laminát nebo palubky. Podkladovou nosnou vrstvu tvoří trámy, stará prkna, rošty podlahového topení. Izolant má za úkol absorbovat tíhu kroků, zároveň však nedochází k jeho deformaci. Pro jeho výrobu se velmi často používají lisované akustické izolační desky. Jejich výhodou je pevnost a robustnost, ale zároveň i dostatečná pružnost. Také se dá použít protihluková eko deska. Tato deska utlumí nejen kročejový hluk, ale také další zvuky – třeba hudbu nebo mluvené slovo. Postačí jen slabá vrstva. Pod koberec nebo plovoucí podlahu pak stačí umístit pružnou podlahovou podložku.

E-shop akusticka-pena.cz

Jedná se o specializovanou prodejnu různých druhů akustických pěn a materiálů určených pro zvukovou izolaci. Nabízí produkty za bezkonkurenční ceny. Samozřejmostí jsou nadstandardní servis a kvalita dodávaného zboží. Zboží si můžete nechat zaslat nejen po Čechách, ale i na Slovensko.

Kde všude naleznout nabízené produkty uplatnění? Jsou ideální volbou pro nahrávací studia a zkušebny, pro školy uměleckého charakteru, pro veřejné a průmyslové prostory nebo pro openoffice či call centra.