Ať už kvůli pátravým pohledům kolemjdoucích, nebo kvůli domácím mazlíčkům a dětem, které chcete vypustit na zahradu, je fajn mít kolem domu plot. Nejprve je třeba vybrat si druh oplocení. K tomu stačí ujasnit si, co budete od plotu očekávat, zda má plnit okrasnou funkci nebo má být hlavně funkční, nebo od něj chcete všechno dohromady. Vyzkoušejte betonové ploty, i když je podle názvu mnozí odsuzují, jsou velmi kvalitní, odolné a navzdory betonovému materiálu i okrasné.

Co má plot splňovat

Někdo chce mít oplocení především kvůli ochraně majetku a zachování soukromí, pro tento účel slouží nejlépe vyšší betonový plot ve vybrané barvě a dekoru. Stojíte-li spíš o dekorativní oplocení, bude vám stačit nižší betonový plot. Zde můžete zvolit okrasné zakončení plotu do oblouku, s mřížkou nebo sáhnout po dřevěném zakončení. V každém případě si můžete zvolit barvu i dekor podle toho, který se bude podle vás lépe hodit k vašemu domu.

Ploty z kvalitního betonu na sebe poutají hodně pozornosti, jsou nápadné a masivní konstrukce, které si nelze nevšimnout. Beton je vysoce odolný a pevný, plot z betonu tedy nelze jen tak zničit. Proto si jej vybírají lidé, kteří od plotu očekávají nejen doplnění o okrasný prvek, ale také zabezpečení svého domu. Plot splňuje však také okrasnou funkci, betonového plotu si všimne skoro každý, je totiž vyveden designově s různými dekory, můžete vybírat také z celé řady barev. Zvolte si, zda chcete mít betonový plot dekorovaný z jedné nebo obou stran.

Připadá-li vám samotný betonový plot příliš nudný a fádní, můžete jej doplnit ozdobnými dřevěnými latěmi v libovolné barvě, které dodají betonovému plotu zcela nový vzhled. Kvalitní bezúdržbový plot pořídíte na Betonoveploty.net, kde můžete vybírat z mnoha dostupných provedení za pomoci online konfigurátoru, který vám díky vizualizaci pomůže představit si, jak bude betonový plot vypadat kolem vašeho domu.