Čalounické řemeslo patří mezi nejstarší řemesla na světě. Čalounický materiál a různé pěny se používají při vyplňování sedacích souprav, křesel, polstrovaných židlí nebo taburet.

Co jsou to molitanové desky?

Jedná se o molitanové desky, které zpravidla obsahují molitanovou PUR pěnu. Ovšem na trhu jsou také desky vyrobené pouze z molitanové pěny. Další typem desek jsou desky ze studené pěny. K oblíbeným patří také viscoelastické pěny neboli pěny paměťové, které se dokonale přizpůsobí tvaru lidského těla a splňují tak požadavky kladené na výrobu zdravotních matrací.

Prodej molitanu na míru

Nejrůznější čalounický materiál včetně molitanu na míru a další čalounické potřeby prodává v Praze obchod Melli Interiéry CZ, s.r.o. Tento obchod se zaměřuje především na prodej molitanu na míru, ale svým zákazníkům nabízí širokou paletu dalšího čalounického materiálu. Čalounické firmy, řemeslníci i běžní spotřebitelé mají možnost v tomto obchodě nakoupit materiál různých rozměrů, tuhosti i tloušťky.

Druhy pěn

K nejčastěji používaným patří PUR pěny. Další druhem pěn, které se používají především při výrobě zdravotních matrací, jsou pěny viscoelastické. Jelikož tento materiál se dokonale přizpůsobí páteři a splňuje vysoké nároky na komfort a pohodlí při spánku, označují se viscoelastické pěny jako pěny paměťové, nebo také líné. Zapamatují si tvar vašeho těla, takže umožňují opravdu příjemný spánek.

Potahové látky

Výroba, ale i oprava čalouněného nábytku se neobejde bez kvalitních čalounických potahových látek. Melli Interiéry CZ nabízejí prodej potahových látek, které vynikají vysokou kvalitou, pestrou škálou barev i vzorů a příjemným pocitem na dotek. Největší zájem je o prodej potahových látek:

  • koženka – jedná se o moderní a kvalitní materiál prodávaný v metráži. Používá se na výrobu a opravy sedacích souprav, židlí, křesel a dalšího nábytku v domácnostech, kancelářích, restauracích nebo jako čalounění dveří
  • matracoviny, damašek – v nabídce jsou typy Salet, Flaret, Relax a další převážně ze 100% polyesteru

V obchodě Melli Interiéry si můžete objednat také velice odolné syntetické látky pro venkovní použití.