Řekne-li se Zlín, většina lidí si toto moravské město i celý region spojí s Tomášem Baťou. Tato asociace je zcela na místě a je potěšující, že na tradice kvality a poctivé řemeslné práce při výrobě obuvi v současnosti úspěšně navazuje značka REPA.cz. Z dílen firmy REPA s.r.o. vycházejí výrobky, které si získaly popularitu u dospělých, dětí i nejrůznějších řemeslníků. Hlavní náplní činnosti této společnosti jsou boty pro každou příležitost, ale také ochranné pracovní pomůcky.

Charakteristika obuvi

Firma REPA vyrábí jak obuv s lepenou podešví, tak boty s přímým nástřikem podešve. Stěžejní produkcí jsou boty značky Prestige pro nejrůznější příležitosti. Hlavním znakem této obuvi je nejen originální design, ale především nadstandardní kvalita dosahovaná především poctivou řemeslnou zručností všech zaměstnanců. Obuv Prestige je vyráběna v mnoha variantách a pro nejrůznější účely. Výběr je skutečně pestrý, o čemž svědčí nejrůznější druhy bot vhodných k běžnému chození, pro pracovní i sportovní účely, pro turistiku a další aktivity. Kromě běžné obuvi vyrábí firma také pánské holinky, které jsou určeny pro pracovníky pohybující se v mokrém prostředí, ale i pro běžné spotřebitele, kteří potřebují boty do vody či vlhka.

Příklady produkce firmy REPA

Hlavním znakem obuvi Prestige je maximální pohodlnost a vysoký komfort při jejím nošení. Platí to pro všechny druhy bot, ať už jsou určeny pro kterékoliv roční období. V nabídce výrobce jsou jak boty nízké, tak kotníčkové. Potvrzením kvality, pohodlnosti a komfortu v zimním období je teplá podšívka a vyndavací stélka pro usnadnění vysoušení zimní celokoženkové obuvi prestige. Navíc má tato zimní obuv hydrofobní povrchovou úpravu odolnou vůči zimním podmínkám, mokrému sněhu a vlhkosti. Praktické jsou také reflexní bezpečnostní prvky u zimní obuvi.

Tradice ochranných pracovních pomůcek

Vedle obuvi Prestige se firma REPA věnuje také ochranným pracovním pomůckám. Ty jsou vyráběny s ohledem na různé řemeslné práce. Ochranné pracovní pomůcky musí zejména pracovníka chránit před pracovním úrazem, nebo alespoň zmírnit jeho následky. Zároveň musí ale být pohodlné a při práci nesmí překážet nebo znesnadňovat pohyb. Tyto vlastnosti jsou pro ochranné pracovní pomůcky vyráběné firmou REPA samozřejmostí.