Současné možnosti oplocení pozemku jsou natolik pestré, že výběr není jednoduchý. Universálním řešením může být betonový plot, který má mnohem elegantnější vzhled v porovnání s klasickými zdmi kolem průmyslových areálů, jak jsme je znali ještě do nedávna.

Dnešní betonové ploty jsou různě vzorované, mají rozmanité řešení horní strany a vybrat si lze z několika barevných odstínů. Na základě těchto hledisek jsou betonové ploty ideálním řešením nejen pro průmyslové podniky, nebo různé instituce, ale i pro běžné majitele rodinných domů, kteří hledají po všech stránkách výhodné oplocení svého pozemku u domu.

Jaké jsou přednosti betonového plotu?

  • Zajišťují naprosté soukromí a pocit bezpečí
  • Zamezují pohledům zvědavých sousedů či kolemjdoucích
  • Nevyžadují žádnou údržbu a, přesto mají nesrovnatelně delší životnost než například dřevěné ploty nebo jakákoliv jiná oplocení
  • Snadná a rychlá instalace, neboť stavba nevyžaduje hloubení základů ani budování podezdívky či náročné terénní úpravy

Stavba betonového plotu

Montáž betonového plotu probíhá snadno a rychle, neboť stačí pevně ukotvit betonové sloupky do předem vyhloubených jam do hloubky cca 60 cm. Sloupky se do země zafixují štěrkem a zeminou, případně betonem. Po svých dvou stranách mají po celé délce drážky, do kterých se poté zasouvají jednotlivé panely, čili desky. Ty mají rozměry 50×200 cm, takže například v případě potřeby dvoumetrového betonového plotu stačí zasunout v jednom poli čtyři desky. Jednou z výhod betonových plotů je možnost výměny kteréhokoliv panelu v případě jeho poškození.

Technické parametry

Jak betonové panely, tak i betonové sloupky jsou vyrobeny výhradně z certifikovaného a mrazuvzdorného betonu. Výrobce garantuje jejich pevnost, tvrdost, ale zároveň také potřebnou pružnost, takže při šetrné manipulaci s nimi nehrozí jejich praskání či dokonce zlomení nebo přeražení. Balení betonových sloupků na paletě obsahuje 30 kusů sloupků a celková hmotnosti je 1,5 tuny.